ZŁOTECKI

jest producentem tłoków do silników spalinowych oraz innych komponentów do przemysłu motoryzacyjnego.

Początki firmy

sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku, kiedy Leon Złotecki podjął decyzję o otwarciu warsztatu napraw samochodów. W latach 80-tych, ze względu na problemy z dostępnością części do naprawianych pojazdów, zdecydowano o rozpoczęciu działalności produkcyjnej w tym zakresie. Produkcja części do silników, a w szczególności cylindrów do silników motocyklowych oraz uruchomienie produkcji pierwszych typów tłoków, okazały się głównym celem rozwoju firmy.

Pierwszymi tłokami produkowanymi w firmie, były tłoki silników dwusuwowych z przeznaczeniem do motocykli, motorowerów i skuterów.

W połowie lat 90-tych ruszyła produkcja tłoków do silników benzynowych, przeznaczonych do samochodów osobowych oraz produkcja tłoków do silników diesla, w szczególności do silników używanych w ciągnikach rolniczych.

Następne lata to intensywny rozwój produkcji tłoków, wprowadzanie nowych technologii produkcji, modernizacja oraz automatyzacja procesów.


Jakość, niezależność,

a także większa elastyczność w zapewnieniu kompletnych dostaw do klientów, zainspirowały firmę do rozpoczęcia produkcji sworzni tłokowych.

Kolejną możliwością rozwoju fabryki, było wdrożenie nowych procesów obróbki stali, co skutkowało produkcją komponentów stalowych dla przemysłu motoryzacyjnego, producentów maszyn rolniczych oraz innych firm, które poszukiwały dostawców wysokiej jakości usług i produktów.

Aktualnie, Złotecki Sp. z o.o. oferuje usługi w zakresie obróbki skrawaniem poprzez frezowanie na centrach obróbczych w trzech, czterech oraz pięciu osiach, toczenie na tokarkach cnc, a także dostawę gotowych elementów w kooperacji ze sprawdzonymi zakładami galwanicznymi i hartowniami.

Dziś, firma Złotecki jest producentem tłoków o ustabilizowanej pozycji rynkowej, jej produkty trafiają do producentów silników (rynek OEM), a także na rynek części zamiennych (Aftermarket). Tłoki oraz sworznie są sprzedawane w Polsce, a także eksportowane do krajów Unii Europejskiej, Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Złotecki Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, stawiającą na stabilny i odpowiedzialny rozwój we współpracy ze swoimi klientami i ukierunkowaniem na spełnianie zmieniających się potrzeb i wymagań rynkowych.


 
parallax background
polski